Blog finansowy

Przydatne informacje na temat finansów

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, zdolność kredytowa | Brak komentarzy

Zdolność kredytowa to czynnik decydujący w drodze do otrzymania kredytu. To od jej oceny zależy, czy otrzymamy potrzebne nam środki. Bank rozpatrując wniosek kredytowy sprawdza, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w ustalonym terminie. Maksymalna zdolność kredytowa to ta, która ukazuje najwyższą kwotę, jaką możemy otrzymać w konkretnym banku. Na ostateczną ocenę naszej zdolności wpływa szereg czynników. Każdy bank posiada swój własny sposób na jej określenie. Jeden może odmówić nam kredytu, a już kolejny rozpatrzyć wniosek pozytywnie. Zdolność kredytowa to również jedyny element, na który mamy realny wpływ. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym...

Zobacz więcej

MdM - ostatni dzwonek na dopłatę do kredytu

kredyt hipoteczny, ogólne | Jeden komentarz

Zakup mieszkania stanowi nie lada wyzwanie dla większości z nas. Dlatego wraz z początkiem 2014 roku powstał rządowy program „Mieszkanie dla młodych”, w ramach którego młodzi ludzie będą mogli liczyć na wsparcie państwa w drodze do zakupu własnego „M”. Do kogo kierowany jest program? Jakie warunki musimy spełnić, by otrzymać rządowe wsparcie oraz na jakie dofinansowanie możemy liczyć?

Zobacz więcej

Nawet o 200 tys. złotych większa zdolność kredytowa dzięki Rodzina 500 Plus?

kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, ogólne | Brak komentarzy

Niecały miesiąc temu wystartował program „Rodzina 500 Plus”. Pierwsze świadczenia zostały już wypłacone. Wzbudzający wiele emocji i długo wyczekiwany system wsparcia kierowany jest do wszystkich rodziców, także samotnych. Zdaniem rządu tworzeniu programu przyświecały dwa cele: pomoc materialna dla rodzin o niższych dochodach oraz pozytywny wpływ na sytuację demograficzną kraju. Okazuje się jednak, że program „Rodzina 500 Plus” może również okazać się pomocny w poprawie naszej sytuacji mieszkaniowej.

Zobacz więcej

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy - który na zakup nieruchomości?

kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, ogólne | komentarzy 6

Inwestycje związane z zakupem lub remontem nieruchomości wymagają od nas niemałych nakładów finansowych, jednak wszelkie koszty związane z opłaceniem drogiego przedsięwzięcia możemy pokryć z kredytu. Obecnie banki promują coraz to nowsze oferty i produkty, dzięki którym mamy możliwość sfinansowania upragnionego zakupu. Środki potrzebne na inwestycje można otrzymać na wiele sposobów, zaś fundusze uzyskane z kredytu hipotecznego i gotówkowego mogą pomóc w realizacji naszych celów mieszkaniowych. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję warto zaznajomić się obydwoma produktom i wybrać ten, który sprosta naszym oczekiwaniom i będzie adekwatny do celu, na który chcemy go przeznaczyć.

Zobacz więcej

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania z rynku pierwotnego - krok po kroku

kredyt hipoteczny, ogólne | Brak komentarzy

Kredyt hipoteczny jest obecnie najpowszechniejszą formą, która umożliwia nam realizację własnych planów mieszkaniowych przy braku odpowiednich środków. Decyzja o kredycie zazwyczaj kojarzy się z zawiłą biurokracją i stosami dokumentów, z którymi przychodzi nam się zmierzyć. Niemniej jednak, w myśl znanego porzekadła „nie taki diabeł straszny…”, proces ubiegania się o środki finansowe może przebiegać w sposób o wiele prostszy, niż mogłoby się wydawać.

Zobacz więcej
Facebook Instagram